Aby zgłosić dziecko do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie, prosimy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
- PRZYGOTOWANIE DOKUMENTÓW
W celu zgłoszenia dziecka do Poradni należy przygotować następujące dokumenty:- Wniosek o przeprowadzenie badań i udzielenie pomocy – dokument dostępny na naszej stronie internetowej lub w sekretariacie Poradni.
- Wniosek o przekazanie dokumentacji – dotyczy dzieci, które były już wcześniej badane w innej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wypełnienie tego wniosku pozwoli na uzyskanie wyników poprzednich badań. Dokument ten również jest dostępny w sekretariacie lub na stronie internetowej (dotyczy również Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłecku).
- ZŁOŻENIE WNIOSKÓW
Wnioski mogą być składane:- E-mailowo – wysyłając skany wypełnionych wniosków na adres: poradnia@ppp.powiat-gniezno.pl.
- Osobiście – dostarczając wypełnione dokumenty do sekretariatu Poradni.
- POZYSKANIE ORAZ PRZYGOTOWANIE DODATKOWEJ DOKUMENTACJI
Podczas oczekiwania na termin badania powinni Państwo pozyskać i przygotować dodatkową dokumentację:- Opinię z przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.
- Zaświadczenie lekarskie od lekarza specjalisty w przypadku gdy wnioskować będą Państwo o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dla dziecka .
- Kserokopię dokumentacji medycznej w przypadku dzieci przewlekle chorych lub mających problemy zdrowotne, które mogą wpływać na rozwój lub funkcjonowanie dziecka.
- Orzeczenie o niepełnosprawności w przypadku, gdy dziecko je posiada.
- Postanowienie sądu w przypadku, gdy dziecko objęte jest postanowieniem sądu dotyczącym opieki, kontaktów z dzieckiem lub innych decyzji prawnych mających wpływ na sytuację dziecka.
- Decyzję rady pedagogicznej w przypadku zgłoszenia ucznia szkoły ponadpodstawowej, u którego podejrzewa się specyficzne trudności w uczeniu się.
- USTALENIE TERMINU
Po złożeniu wniosku, pracownik Poradni skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia terminu badania. - WIZYTA W PORADNI
Na wizytę w poradni zobowiązany jest się stawić rodzic/opiekun prawny wraz z dzieckiem. Podczas wizyty przeprowadzony zostanie wywiad z rodzicem/opiekunem prawnym, a także badania mające na celu diagnozę wskazanych we wniosku problemów.
- W PRZYPADKU ODWOŁANIA WIZYTY PRZEZ PORADNIĘ LUB WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA NIEOBECNOŚCI DZIECKA NA ZAPLANOWANYM BADANIU, ZOSTAJE USTALONY NOWY NAJSZYBSZY DOSTĘPNY TERMIN BADANIA.
- W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIECKA BEZ WCZEŚNIEJSZEGO POWIADOMIENIA, WNIOSEK PONOWNIE TRAFIA NA OSTATNIE MIEJSCE KOLEJKI OCZEKIWANIA NA TERMIN BADANIA
———————————————————————————————————————————————————
INFORMACJE DODATKOWE
- zgłoszenie do poradni nie wymaga skierowania,
- korzystanie z pomocy jest bezpłatne i dobrowolne,
- uczniowie pełnoletni mogą zgłaszać się bez zgody rodziców/opiekunów prawnych,
- Pomocy udzielamy dzieciom i młodzieży – uczącym się w placówkach na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego oraz dzieciom które jeszcze nie uczęszczają do placówek edukacyjnych zamieszkałym na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.