Przejdź do treści

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Gniezno

poradnia-logo

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Gnieźnie

  • przez

Sieć pedagogów specjalnych

Obecny rok szkolny postawił nowe wyzwania – w każdej szkole pojawili się pedagodzy specjalni.


Jakie są ich zadania, jak je powinni wypełniać i dokumentować, kto jest ich bezpośrednim odbiorcą, kogo i jak zaangażować do wspólnych działań i w końcu, gdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania?


Chcąc zaspokoić tę potrzebę zaprosiliśmy pedagogów specjalnych ze szkół powiatu gnieźnieńskiego do pracy w sieci współpracy. Pierwsze spotkanie z udziałem nauczycieli, zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, już się odbyło w środę 14 grudnia.


Podczas tego spotkania poznaliśmy się i podczas warsztatu wymieniliśmy się doświadczeniami z dotychczasowej realizacji zadań. Okazało się, że mamy różne pomysły i interpretacje i jest się czym dzielić. Przeprowadziliśmy także diagnozę potrzeb grupy i ustaliliśmy harmonogram kolejnych trzech spotkań w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i obszarów, które chcemy podczas nich zgłębić. Żeby nie tracić kontaktu i zagwarantować możliwość uczenia się od siebie wzajemnie bez ograniczeń możemy korzystać także z przestrzeni internetowej w grupie założonej na portalu www.doskonaleniewsieci.pl.


Spotkanie zakończyło się podsumowaniem uczestniczek – czuję, że już nie jestem z tym sama. Cieszymy się z tej energii i zapraszamy do aktywnego brania udziału we wzajemnym wspieraniu się.

Skip to content